Svidník a okolie II.

PAMÄTNÍK ČESKOSLOVENSKEJ ARMÁDY

PAMÄTNÍK ČESKOSLOVENSKEJ ARMÁDY

Spolu s cintorínom padlých vojakov sú národnou kultúrnou pamiatkou. Na cintoríne je pochovaných 565 príslušníkov I. Československého armádneho zboru, ktorí padli počas karpatsko-dukelskej operácie pri oslodzobovaní Československa. Pamätník bol postavený v roku 1949.

VYHLIADKOVÁ VEŽA

VYHLIADKOVÁ VEŽA

Nachádza sa neďaleko od Duklianskeho priesmyku na slovensko-poľských hraniciach. Je hlavným informačným strediskom pre návštevníkov Dukly, kde je možnosť oboznámiť sa s históriou duklianskych bojov v jeseni roku 1944.  Objekt veže má zaujímavé architektonické riešenie s výhľadom  na duklianske bojisko na poľskej i slovenskej strane. Veža je vysoká 50m a bola postavená v roku 1974 na mieste pozorovateľne veliteľa čs. brigád.

 

Vzdialenosť z Kúpeľov: 50 km

SKANZEN

SKANZEN

Národnopisná expozícia v prírode SNM- Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku (Skanzen) je umiestnená nad prírodným amfiteátrom na úpätí Čiernej hory. Expozícia obsahuje hlavné typy ľudových obydlí, hospodárskych a technických budov, poľnohospodárske náradie a náčinie. Zo sakrálnych stavieb sa tu nachádza drevený chrám z Novej Polianky pri Svidníku.
 


Vzdialenosť z Kúpeľov: 31 km

Štandard ubytovania:

Prihlásenie