Späť

Na konci leta rozlúčkový parný vlak z Košíc i Prešova až do historického Bardejova

Počet zobrazení: 407

Širokú verejnosť, no predovšetkým celé rodiny malých aj veľkých cestovateľov pozývajú železniční nadšenci z Košíc i Prešova na vychýrený Bardejovský jarmok. Mimoriadny parný vlak tam vyrazí presne o mesiac, teda 24. augusta. Podujatie na záver leta pripravili nadšenci z občianskeho združenia Detská železnica Košice, Železničnej kompánie Slovenska vďaka podpore Prešovského samosprávneho kraja, mesta Bardejov a Železníc Slovenskej republiky.

Na konci leta rozlúčkový parný vlak z Košíc i Prešova až do historického Bardejova

„Nostalgický vlak bude zložený z historických vagónov a potiahne ho unikátny parný rušeň Ventilovka, pre ktorý to bude vlastne rozlúčková jazda na Slovensku. Po tomto podujatí sa vracia späť do Českej republiky," hovorí Ľubomír Lehotský, predseda OZ DŽK. „Naša sezóna s nostalgickými vlakmi samozrejme nekončí, ale myslím, že štvormesačné hosťovanie 90 ročnej parnej lokomotívy bolo výnimočným spestrením pre všetkých Východniarov," dodal Lehotský.

Program v Bardejove je bohatý na tradičné jarmočné atrakcie, folklórne a hudobné vystúpenia, množstvo kolotočov, dobrého jedla a zábavy. Pre železničných a turistických fajnšmekrov však bude pripravená aj mimoriadna ponuka: „Pripravili sme jazdy s parnou lokomotívou po bardejovskej vlečke až k budove bývalého závodu JAS, čo je skutočne veľká vzácnosť, nakoľko po týchto koľajniciach nikdy parný vlak neprešiel," hovorí Tomáš Haviar zo Železničnej kompánie Slovenska. Turistom, ktorí chcú okrem jarmoku zažiť aj niečo iné, ponúka nenáročný výlet na najväčší tunajší hrad nad obcou Zborov. Iní výletníci zasa môžu vybehnúť na Zborovský hrad, alebo okúsiť atmosféru Bardejovských kúpeľov s liečivou vodou, alebo bazénmi. „Upozorňujeme však, že ani do jedného miesta nie je výlet organizovaný a je vhodné použiť služby miestnej taxislužby, alebo verejnej autobusovej dopravy," dodáva Haviar.

Vlak z hlavnej železničnej stanice v Košiciach odchádza v sobotu 24. augusta ráno o 8:15 hod. a z Prešova o 9:30 hod.
Spiatočný odchod z Bardejova je naplánovaný na 15:40 hod.
Opäť sme pripravili progresívny predaj vstupeniek, čo znamená, že kto si ho kúpi skôr, ušetrí!
Kúpiť si ich možno prostredníctvom stránky www.detskazeleznica.sk alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej ul. 48 v Košiciach (pri Štátnom divadle) prípadne v Mestskom informačnom centre v Prešove. Tešíme sa na Vás. Nech to para tlačí!

CENY CESTOVNÝCH LÍSTKOV Z PREŠOVA

dieťa do 3 r. bez nároku na miesto
0,- €

dieťa, študent, dôchodca, ZŤP
6 € / 8 € / 12 €

dospelý
8 € / 10 € / 15 €

rodičovský (rodičia + max. 5 vlastných detí)
25 € / 35 € / 45 €

CENY CESTOVNÝCH LÍSTKOV Z KOŠÍC

dieťa do 3 r. bez nároku na miesto
0,- €

dieťa, študent, dôchodca, ZŤP
7 € / 9 € / 12 €

dospelý
9 € / 11 € / 15 €

rodičovský (rodičia + max. 5 vlastných detí)
25 € / 35 € / 45 €

 

Cenové úrovne lístkov:
najvýhodnejšia: do 15. 8. 2019 / štandard: od 16. 8. do 23. 8. 2019 / v deň jazdy (iba v prípade voľných miest)

 

Tlačová správa 24. júla 2019, Košice

Zuzana Lehotská,
Detská železnica Košice, o. z.
www.detskazeleznica.sk
kezeleznica@gmail.com
+421 905 496 426

Vlak

LÍSTKY SÚ DOSTUPNÉ V PREDPREDAJI na https://www.detskazeleznica.sk/--6-324-rozluckovy-parny-vlak-az-do-historickeho-bardejova alebo v Mestskom informačnom centre v Prešove (od 1.8.2019) a v Regionálnom informačnom bode, Hlavná 48, Košice.

V Bardejove bude unikátna možnosť KYVADLOVEJ JAZDY (tam a späť) parným vlakom po neďalekej železničnej vlečke od 10:30 do 12:00. Lístky (1 € / dieťa, 2 €/ dospelý) na túto jazdu si zakúpite priamo vo vlaku. Na kyvadlovú jazdu nie je potrebná rezervácia, stačí prísť.

Cestujúcich čaká bohatý program BARDEJOVSKÉHO JARMOKA od 10:30 do 15:30.

Odchod z Bardejova je naplánovaný na 15:40 so zastávkami v Kapušanoch pri Prešove (16:28), Šarišských Lúkach (16:45), Prešove (17:01), Kysaku (17:42) a v Košiciach (18:03).

Prihlásenie