Teploliečba

 

Termoterapia
Lokálna aplikácia gélového sáčku o teplote do 50 °C, doporučuje sa u klientov alergických na parafín. Termoterapiou dosiahneme analgetický účinok, zlepšenie miestného prekrvenia, zmäkčenie väziva, povzbudenie imunitného systému, urýchlenie rezorbcie opuchov, uvoľnenie svalstva kostrového a vnútorných orgánov.

 

Parafín
Na liečebné účely sa využíva lokálna aplikácia parafínového zábalu o teplote 45 - 50 °C, ktorý sa prikladá priamo na kožu klienta. Parafín zlepšuje miestne prekrvenie, zmäkčuje väzivo, má protibolestivý účinok, pôsobí povzbudzujúco na imunitný systém, urýchľuje rezorbciu opuchov, uvoľňuje svalstvo kostrové a vnútorných orgánov. Medzi základné indikácie pri podávaní procedúry Parafín patria: ochorenia dýchacích ciest, choroby tráviaceho traktu, neurologické, metabolické, gynekologické a urologické ochorenia, ochorenia pohybového aparátu.

 

Rašelina
Pri aplikácii rašeliny sa používa teplý obklad s teplotou 45 - 50˚C. Rašelina obsahuje prírodné organické látky, ktoré obsahujú viac než 30% humusových a humulignitových látok, dusikatých látok a minerály. Jednorazový tepelný zábal sa odporúča pri chronických reumatických ochoreniach pohybového ústrojenstva, pri poruchách prekrvenia a svalových bolestiach, pri zvýšenej náchylnosti k chorobám a veľkom pracovnom zaťažení. Pomáha pri kožných problémoch a taktiež je vhodná pre hydratáciu a regeneráciu pokožky. Rašelinu je vhodné aplikovať pri indikáciách obdobne ako parafín.

 

Rašelinový zábal - NOVINKA od októbra 2015
Na liečebné účely používame zmes rašeliny a minerálnej vody (pramene František a Herkules) upravenej na hustú kašu. Zmes sa pred aplikáciou nahreje v parnom kotle na teplotu 44°C. V našich kúpeľoch používame rašelinu z Bobrova s vysokým obsahom organických látok. Rašelinové zábaly využívame pri liečbe chorôb pohybového aparátu, stavoch po úrazoch, neurologických ochoreniach, chorobách tráviaceho traktu, gynekologických ochoreniach a pod.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štandard ubytovania:

Prihlásenie