Soľná Jaskyňa

Speleoterapia je liečba v prírodnej podzemnej soľnej bani. Pre jej malú dostupnosť sa vyvinula

Haloterapia ( halo - soľ ). Je to metóda prírodnej terapie, ktorá napodobňuje atmosféru soľných baní a má monitorovanú mikroklímu. Ide teda o suchú soľnú aerosolovú inhaláciu vdychovanie suchého aerosolu soli. Vykonáva sa v špecifickej miestnosti, ktorej steny a podlahu tvorí soľ. Soľ bráni prechodu vlhkosti zvonku a udržiava vlastnosti ovzdušia spolu s halogenátorom, ktorý sa nachádza vedľa liečebnej miestnosti. Stabilná relatívna vlhkosť je v rozmedzí 40 - 60% a teplota 18- 24 C. Ďalšími dôležitými faktormi sú bezalergénové  hypobakteriálne prostredie. Suchý aerosol vzhľadom na veľkosť a prítomnosť negatívne nabitých častíc je omnoho účinnejší ako vlhký aerosol.

Účinky haloterapie:

* výrazne podporuje činnosť riasinkového epitelu v dýchacích cestách, rozpúšťa hlieny a uľahčuje vykašliavanie, preto má dobrý efekt u ľudí s chronickými ochoreniami dýchacích ciest

* priaznivo pôsobí na kožu, zvyšuje jej prekrvenie, zvláčňuje ju, podporuje odstránenie odumretých kožných buniek, pokožka sa stáva odolnejšou, obnovuje sa jej prirodzené napätie, efektne pôsobí aj proti celulitíde, preto sa veľmi dobre uplatňuje u kožných a alergických ochorení
 
* má bakteriostatický až baktericídny účinok a priaznvo pôsobí na imunitu pacientov s chronickými chorobami

* jód  a ostatné prvky pôsobia hojivo na dýchacie cesty, podieľajú sa na zlepšení prekrvenia orgánov, vrátane srdca a mozgu, odplavujú nežiadúce produkty zápalu, zmierňujú bolesť, podporujú látkovú premenu a zlepšujú  spaľovanie tukov, tým zlepšujú funkcie organizmu.
Kontraindikácie haloterapie sú infekčné choroby, akútne choroby z nachladnutia a akútna TBC. Haloterapiu znášajú veľmi dobre aj detskí pacienti. Jej efekt trvá 6-12 mesiacov pri sérii 5-24 dní. Procedúra prebieha v unikátnej mikriklíme a trvá 45 minút. Klient počas nej sedí alebo leží na pohodlnom ležadle pri relaxačnej hudbe.
Kapacita jaskyne je 14 osôb. Vstup do soľnej jaskyne je voľne predajný, procedúra je vhodná pre všetky vekové skupiny, tehotné ženy aj deti od 3 rokov. Má príjemný, utišujúci a relaxačný účinok na klienta, na obnovenie jeho síl a energie.

 

Prevádzka Soľnej jaskyne:

PO - NE, 8:00 - 20:00
Procedúra začína každú celú hodinu a trvá 45 minút.
Aktuálny cenník vstupov: www.kupele-bj.sk/cennik
Vstup je potrebné rezervovať si vopred: 054/4774225, casovanie@kupele-bj.sk

 

Cenník:

6,00 € / dospelí

4,00 € / deti

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štandard ubytovania:

Prihlásenie