Lymfodrenáže

 

Manuálna lymfodrenáž
Fyzioterapeut - lymfoterapeut špeciálnym tlakom ruky mechanicky zabezpečí spätný tok lymfy v oblasti hornej alebo dolnej končatiny s následným ústupom opuchov, zlepší sa prekrvenie končatín a transport odpadových látok z buniek a medzibunkových priestorov. Procedúra sa končí bandážou prevedenou špeciálnymi obväzmi. Pred aplikáciou prvej procedúry a po aplikácii poslednej prevádza špeciálne vyškolený fyzioterapeut merania postihnutej končatiny. Tieto následne porovnáva a vyhodnocuje, čím sa sleduje úspešnosť liečby.

 

Prístrojová lymfodrenáž
Na výkon lymfodrenáže sa používa prístroj pre sekvenčnú tlakovú masáž, ktorý sa skladá z vlastného prístroja a drenážnych návlekov. Návleky sú viackomorové, čím dosiahneme intenzívnejšiu drenáž. Princíp činnosti spočíva v postupnom nafukovaní jednotlivých komôr návleku. Prístrojová lymfodrenáž tak pomáha liečiť primárny a sekundárny lymfedém , ktorý vzniká po onkologických gynekologických., urologických. operáciách a úrazoch . Pomáha zmierňovať celulitídu i tzv. pivné bruško u pánov, dokonale modeluje postavu- zmenšuje obvod stehien, bokov, brucha (a to už po 7-10 procedúrach až o 3-5 cm), odstraňuje únavu nôh, po pôrode spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štandard ubytovania:

Prihlásenie