Liečebné inhalácie

 

Individuálna inhalácia
Je úmyselné vdychovanie prírodnej minerálnej vody (hydrogenuhličitanovosodnej) s teplotou 36˚C za liečebným účelom. V Bardejovských Kúpeľoch klienti inhalujú minerálnu vodu HERKULES s vysokým obsahom jódu. Druhy individuálnej inhalácie: HCD, DCD.ASEMA. Inhalácia sa podáva za účelom zlepšenia respirácie, prekrvenia sliznice dýchacích ciest, neutralizácie kyslej reakcie zapálenej sliznice a taktiež pôsobí antialergicky a antisepticky.

 

Oxygenoterapia
Pri oxygenoterapii sa vdychuje vzduch obohatený 40 – 60% kyslíkom cez špeciálne nosné okuliare. Aplikáciou oxygenoterapie sa zlepšuje telesná a psychická výkonnosť, znižujú sa dôsledky stresu, zlepšuje sa srdcová činnosť, dochádza k zlepšeniu prekrvenia srdcového svalu, zvyšuje sa obranyschopnosť organizmu a pod.

 

Skupinová inhalácia
Obľúbenou formou vdychovania minerálnej vody je skupinová inhalácia. Skupinová inhalácia sa uskutočňuje v uzatvorenej miestnosti určenej cca pre 20 klientov, ktorí spoločne inhalujú prameň HERKULES rozprašovaný špeciálnym prístrojom do ovzdušia. Ako súčasť procedúry sa odporúča skupinové spievanie, ktoré znásobuje účinok inhalácie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štandard ubytovania:

Prihlásenie