Indikácie

Indikácie

Indikácie
I. Onkologické choroby - stavy po ukončení onkologickej liečby bez akýchkoľvek známok onkologického ochorenia.

II. Choroby obehového ústrojenstva - stavy po akútnej karditíde, chlopňové chyby, ischemické choroby srdca, stavy po infarkte myokardu, Hypertenzívna choroba I., II. a III. štádia, ochorenia končatín na podklade aterosklerózy, stavy po trombózach a tromboflebitídach, stavy po operáciách srdca a stavy po revaskularizačných a cievnych rekonštrukciách na srdci, stavy po rekonštrukciách a revaskularizačných operáciách

III. Choroby tráviaceho ústrojenstva - žalúdočné dyspepsie a benígne ochorenia pažeráka, vredová choroba žalúdka, dvanástorníka a pažeráka, pečene a pankreasu, črevné poruchy motoricko-evakuačné, Crohnova choroba, proktokolitída, stavy po resekciách tenkého a hrubého čreva, chronické ochorenie žlčníka, stavy po operáciách žlčníka a žlčových ciest, stavy po akútnej hepatitíde, stavy po akútnej pankreatitíde, oslabenie celkového zdravotného stavu.


IV. Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s
vnútornou sekréciou - diabetes melitus, obezita s poruchami metabolizmu alebo hyperurikémiou, hyperlipoproteinémie, dna, tyreotoxikóza a stavy po operácii štítnej žľazy.

 

V. Netuberkulózne choroby dýchacích ciest - chronické bronchitídy, astma bronchiálna v pokoji, stavy po opakovanom zápale pľúc, stavy po operáciách na dolných dýchacích cestách, hypertrofické zápaly a atrofické zmeny horných dýchacích ciest, alergické nádchy, chronické sinusitídy a sinobronchitídy, stavy po operáciách horných ciest dýchacích.


VI. Choroby obličiek a močových ciest


VII. Ženské choroby
- klimakterický syndróm


VIII. Choroby z povolania
.

Sú tu vytvorené vhodné podmienky pre kúpeľnú liečbu chronických ochorení obličiek a močových ciest a pre podpornú liečbu pri osteoporóze. Pre všetky tieto ochorenia, s výnimkou chorôb z povolania, sú indikácie aj pre kúpeľnú liečbu detí. Zdravotnícka starostlivosť je zabezpečená vo všetkých kúpeľných hoteloch, kde sú pacienti vyšetrení na zodpovedajúcej odbornej úrovni zdravotníckeho personálu. Celý komoplex podávaných liečebných procedúr zabezpečuje Kúpeľný dom, kde je zriadená Balneoterapia s kúpeľnou poliklinikou. Minerálne vody v rámci pitnej kúry sú podávané na Kolonáde v časových intervaloch (ráno - napoludnie - večer).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štandard ubytovania:

Prihlásenie