Elektroliečba

 

Diatermia a diatrón
Pri tejto procedúre ide o pôsobenie krátkovlnného žiarenia (vlnová dĺžka 11,05 m a frekvencia 27,12 MHz) v určitom časovom úseku na organizmus s využitím tepelného účinku vlnenia. Pri aplikácii klient pokojne sedí. Žiarenie sa aplikuje lokálne priamo na oblasť predpísanú lekárom, pričom sa používajú dve kontaktné distančné elektródy.

 

Hydrogalvanický kúpeľ
Pri podávaní procedúry dochádza k aplikácii galvanického prúdu vo vodnom prostredí. Táto aplikácia sa prevádza formou 4-komorového vodného kúpeľa. Klient si obnaží hornú alebo dolnú končatinu, pričom sa pohodlne usadí a ponorí končatinu do pripravených vaničiek. Vaničky sú naplnené vodou s teplotou 36˚C. Účinky: zvýšenie miestneho metabolizmu, zrýchlenie tkaninovej difúzie, mobilizácia miestnych opuchov, výronov a exudátov, analgetické pôsobenie, úprava porušenej vegetatívnej rovnováhy, zníženie svalovej spasticity.

 

Phyaction
Elektroliečebná procedúra, ktorá využíva liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Klient sa riadi pokynmi rehabilitačného pracovníka, ktorý ho uloží na lôžko. Podľa predpisu lekára umiestni zvlhčené vákuové prísavky na kožu a zapne prístroj. Má analgetický (potláčanie zápalu a opuchu), tonizačný, myorelaxačný, sympatikolytický účinok.

 

Magnetoterapia
Princíp magnetoterapie spočíva v pôsobení umelého magnetického poľa určitých parametrov na ľudský organizmus. Jedná sa o fyzikálnu terapiu, pri ktorej je generované veľkoplošné pulzové magnetické pole o nízkej frekvencii. Hlavné účinky magnetického poľa na živé tkanivá sú vazodilatácia, analgézia, protizápalový efekt, myorelaxácia a spazmolytický efekt, podpora procesov hojenia a protiedémové pôsobenie.

 

Ultrazvuk
Liečebný ultrazvuk je aplikácia ultrazvukových elektromagnetických vĺn o frekvencii 0,8 – 1,2MHz a intenzite od 0,5 – 1,5W priamo na telo klienta, pričom sa využíva mechanická energia vlnenia a premena mechanickej energie na tepelnú. Miesto aplikácie určí lekár. Medzi základné účinky patrí analgetický a spasmolytický účinok.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štandard ubytovania:

Prihlásenie