Regetovka

Regetovka

Leží 6 km od Zborova v blízkosti hraničného priechodu s Poľskou republikou. Na horskom hrebeni je cintorín z I. sv. vojny. Urbanisticky a architektonicky predstavuje cintorín dokonalé dielo, ktoré v roku 1933 vytvoril významný slovenský architekt Dušan Jurkovič. V katastrálnom území obce sa nachádza prírodná rezervácia Regetovské rašelinisko a okolitá príroda je bohatá na lesnú zver a lesné plody. V zimnom období je Regetovka vyhľadávaným centrom vyznavačov zjazdového lyžovania.

 

Lyžiarske svahy sú situované na severovýchod v nadmorskej výške 520 až 720 metrov. Sezóna trvá zvyčajne od polovice decembra do konca marca. Stredisko je v prevádzke denne od 9. do 16. hodiny. V piatok, sobotu a počas prázdnin je predĺžené lyžovanie v čase od 17. do 20. hodiny. Svahy sú pravidelne upravované.

 

V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádzajú 2 požičovne lyží, servis, uschovňa lyží a 2 bufety. Oproti svahom je hotel s kapacitou 105 osôb a reštauráciou. Ubytovanie je možné aj v súkromí priamo v obci, v hoteloch a ubytovacích zariadeniach v okolí Bardejova a v Bardejovských Kúpeľoch.

 

Pre milovníkov behu na lyžiach sú v prípade priaznivých snehových podmienok pripravené turistické bežecké trate. Počas zimnej sezóny navštívi Regetovku mnoho ľudí, pričom domácu klientelu lyžiarov znásobujú aj Poliaci, Ukrajinci a Maďari.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štandard ubytovania:

Prihlásenie