Nordic Walking

 

 

Nordic Walking - Severská chôdza, je ozdravno - športová aktivita, pri ktorej môžete zapojiť do práce až 90 % svalov celého tela. Pracujú svaly vašich nôh, ale aj chrbta a hrude, ktoré do činnosti uvádza intenzívny pohyb rúk. Pri správnej technike posilníte vnútorné svaly okolo chrbtice, oveľa účinnejšie zapojíte krvný obeh a Vaše pľúca.

 

Výdaj energie pri severskej chôdzi je oveľa vyšší ako pri bežnej chôdzi, pritom je to aktivita zvládnuteľná i v pokročilejšom veku či pri vyššej váhe, kde sú iné pohybové aktivity obmedzené. Nordic Walking je vhodný aj pre deti, či tehotné ženy.     

 

Na tento druh športu teda potrebujete len chuť zašliapať si a palice so špeciálnym uchopením, ktoré si môžete vypožičať na recepcii hotela OZÓN. Cena za vypožičanie palíc: 1 € / 2 hod.

 

Kyslíková dráha zaujíma osobitné miesto v rámci zdravotno - rehabilitačných chodníkov. Technická náročnosť je určená tak, aby jednotlivé zariadenia na stanovištiach a cvičenia na nich boli v súlade s indikáciami, ktoré sa liečia v Bardejovských Kúpeľoch. Lesnú kyslíkovú dráhu môže absolvovať každý v ľubovoľnom čase.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štandard ubytovania:

Prihlásenie